Capital Futsal Youth Teams Named for National Championships

Congratulations to the following players who have been named in the Capital Futsal Youth teams heading to the 2017 Futsal Youth National Championships in Palmerston North (14-16 July).

 

BOYS

 

Under 12 Boys

U12 ‘A’  U12 ‘Development’ 
John Attard Angus Barrott
Jonathan Bertham Heath Coulter
Thomas Cobden-Cox Luca Evett
Gabriel Loughnane Cameron Grice
Daniel Makowem Charlie Hale
Zain Rabih Anthony Hale
Leo Scott-Lancashire Santiago Marull
Neo Shearer Juno Stevens
James Wilkinson Louis Wicks
Sean Wipatene Daroon Jaff
COACH: COACHES:
Tiahn Manuel Finn Stenner-Corbishley
Adam Burrowes

 

U12 Boys – Non-travelling reserves 
Edward Hoben Liam Kingston Caleb Turner

 

Under 14 Boys

U14 ‘A’  U14 ‘Development’ 
Johnny Khoun Joshua Apaapa-Preston
Marco Lorenz Levi Bank
James Martin Max Falconer
Ruben Marull Janek Figur-Ambler
Matthew McCarty Andrew Jenkins
Lucas Raimbault Seth Mitchell-Webster
Grainger Scott Preston Rota
George Walker Enrico Stevens
George Willett Darren Yong
Riley Manuel Hunter Wilson
COACH: COACH:
Khalid Razouk Alex Brodie

 

U14 Boys – Non-travelling reserves
George Claude Wells Fares Fawzi Dominic Hazeldine

 

Under 16 Boys

U16 ‘A’  U16 ‘Development’ 
Grant Baker Conor Bayliss Tremain
Stefan Chmielewski Ryan Brydges
Beauyn Goochwood Chris Hawley Stone
Sean Lane-Turnbull Corey Jones
Shannon Lucus Raffaele Moro
Tresor Niyonzima John-Ross Moyer
Jesse Randall Ben Netherclift
Emerik Wallace Jamaya Shearer
Fletcher Wong Pavit Singh
Ethan Yee Toby Hunt
COACH: COACHES:
Luc Saker Cameron Webber
Thomas Withnall

 

U16 Boys – Non-travelling reserves 
Ethan Mills Nicholas Plim Connor Turton

 

Under 19 Boys

Non-travelling reserves
Connor McConchie Gabriel Tennent
Brayan Heredia Josh Bayley
Enzo Hishinuma Sashka Nicoresti-Goode
Sam Wright Brodie Green
Sean Beresford
Michael Plim  COACH:
Max Egan  Callum Holmes
Jherson Heredia
Mazen Rabih
Dom Mccann
Raff Devitt
Joe Gordon

 

GIRLS

 

Under 15 Girls

U15 ‘A’  U15 ‘Development’ 
Jemma Catherwood Macey Caughley
Sarah Cook Jordan Coulter
Tui Dugan Sarah Eichler
Olivia Gibbs Olivia Empson
Ariana Gray Eleanor Humphrey
Anna McCarthy Miu Kaichi
Tallulah Német-Sargent Holly Kelman
Natalie Olson Hannah McKenzie
Samantha Preval Jessica Mills
Samantha Whyte Kelsie Sammons Gray
COACH: COACH:
Samantha Kendrick Sarah Alder

 

U15 Girls – Non-travelling reserves 
Eve Bayliss Rachel Eichler Nicola Ross
Hannah Ross

 

Under 19 Girls

Non-travelling reserve
Nicole Dalley Sophie Armitage
Jemma Hall
Denise Gumabay COACH:
Megan Willis Danielle Calautti
Madison Nydam
Alexandra Gray
Chelsea Empson
Ella Vincent-Hyde
Alice Wright
Rebecca Jones
Anushka Desai
Danielle Ohlsson